česky english deutsch
Úvodní strana » Služby » Vahařské středisko

Vahařské středisko

Jsme vlastníky 2 železničních tárovacích vozů určených ke kalibraci železničních kolejových vah. Vozy jsou dále využívány jako břemeno při zátěžových zkouškách nově budovaných či rekonstruovaných mostů a vlastním etalonovým závažím provádíme běžně i kalibrování silničních vah. Oba železniční vozy jsou schváleny pro provádění kalibrací kromě České republiky i na Slovensku.

Oba vozy jsou vybaveny malým elektrickým jeřábem pro snazší manipulaci s etalony a převodovkou pro drobný posun po koleji kolem váhy v dosahu napájecích kabelů. Novější etalonový vůz může být navíc zatížen až na hmotnost 120 tun, tj. 30 tun na nápravu a prostřednictvím hydraulického zařízení je schopen se zvednout nad temeno kolejnice a vagón může působit až hmotností 2x60 tun ve vzdálenosti pouhých 3.100 mm. Tento systém je ideální pro kalibraci malých mostů třímostových vah.

Etalonové vozy a závaží s úspěchem používáme pro kalibrování vah v:

  • České republice - provádíme úřední kalibrace vah pro místní vahařské společnosti a u určitých typů vah jsme schopni zajistit revizi a kalibraci na klíč vlastními zaměstnanci
  • Slovensku - každoročně provádíme kalibrace vah pro místní vahařské společnosti včetně vlastních komplexních revizí